Odkurzacze Centralne << Powrót

Dlaczego odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny jest obecnie bardzo powszechnym wyposażeniem nowo budowanych domów, hoteli, mieszkań, pensjonatów, biur oraz obiektów przemysłowych.

Dzieje się tak dlatego, że jest to jedyny pewny i prosty sposób na całkowite pozbycie się kurzu, zanieczyszczeń i drobnoustrojów.

W małym stopniu porównać można stopień czyszczenia odkurzacza centralnego do odkurzacza wodnego, jednak odkurzacz wodny przegrywa jeżeli chodzi o prostotę i wygodę w użytkowaniu. Do odkurzaczy tradycyjnych nie można go w ogóle porównywać, ponieważ zwykły odkurzacz może służyć jedynie do przenoszenia brudu z jednego miejsca w drugie w naszym domu.
W odkurzaczu centralnym jednostkę centralną umieszcza się w pomieszczeniu gospodarczym (piwnicy, garażu), co sprawia, że sprzątanie nie jest głośne i słyszalne dla domowników.
Całe przefiltrowane powietrze jest wyrzucane z budynku dlatego nie ma możliwości powrotu zanieczyszczeń i drobnoustrojów do pomieszczeń.

Przy sprzątaniu korzystamy jedynie z lekkiego węża, który nie uszkadza podłóg oraz mebli przy przeciąganiu go.
Odpowiednio rozplanowane gniazda dają pewność, że posprzątane będą wszystkie powierzchnie, a jednocześnie nie trzeba będzie co chwile przekładać węża do nowego gniazda.
Pojemnika nie trzeba opróżniać po kilku odkurzeniach, a jedynie co kilka miesięcy, a jeżeli zastosujemy opcjonalne worki montowane w pojemniku, przy opróżnianiu wystarczy jedynie wyrzucić pełny worek.

Dla kogo odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny można polecić wszystkim ceniącym czystość i wygodę w sprzątaniu. Szczególnie przydatny jest jeżeli w domu przebywają osoby mające alergie lub zwierzęta.

Dzięki zastosowaniu jednostki QB lub Wally możliwe jest wykonanie odkurzacza centralnego w mieszkaniu i apartamencie do 250 m2. Jednostkę centralną w tym wypadku montuje się w ścianie zewnętrznej, prowadząc instalację gniazd w mieszkaniu.

Dla hoteli, pensjonatów, ośrodków zdrowia i innych budynków, w której istnieje konieczność użytkowania systemu przez wiele osób lub na większej powierzchni, przeznaczone są jednostki przemysłowe wraz z separatorami potrafiące sprostać każdym wymaganiom.

O tym Pamiętaj:

System centralnego odkurzacza składa się z instalacji montowanej w ścianach i podłodze oraz jednostki centralnej. Sprawia to, że dla prawidłowego działania wszystkie elementy muszą być najwyższej jakości i zapewniać bezawaryjność na długie lata.

Jednostki centralne oferowane przez naszą firmę posiadają niezaprzeczalnie, najlepszy z istniejących na rynku systemów filtracji - cyklon z dodatkowym filtrem.
Ze względu na swoją skuteczność jest on stosowany w najbardziej zaawansowanych systemach przemysłowych.
Ten system nie tylko usuwa z budynku kurz i niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje - jest również wygodny dla użytkownika.
W odkurzaczach tradycyjnych oraz centralnych wykorzystujących filtr workowy, 100% kurzu dociera do filtra, powodując jego szybkie zapchanie i spadek mocy ssącej. Do filtra odkurzaczy z systemem cyklonicznym dociera tylko 40%, a biorąc pod uwagę jego wielokrotnie większą powierzchnię, jakikolwiek spadek mocy ssącej, jest zauważalny, dopiero po kilku miesiącach codziennego odkurzania. Jednocześnie nie jest on uzależniony od poziomu zapełnienia zbiornika kurzowego.
Dzięki tym zaletom, obsługa jednostki ogranicza się do opróżnienia zbiornika kurzowego oraz oczyszczenia filtra. Biorąc pod uwagę ich duże rozmiary następuje to średnio co 6 miesięcy i nie wymaga pomocy specjalisty. Kurz może spadać bezpośrednio do zbiornika lub do umieszczonego w nim worka foliowego. Oczyszczenie filtra polega na opłukaniu go pod bieżącą wodą i pozostawieniu do wyschnięcia.
Najlepsze jednostki posiadają gwarancję nawet na 10 lat, a dzięki dużemu wyborowi gniazd możemy dopasować je do każdego wnętrza.

Podstawowe zalety

Podstawowymi zaletami odkurzacza centralnego są:
- pozbycie się cyrkulacji brudnego powietrza wewnątrz pomieszczeń
- łatwość i wygoda użytkowania
- cisza podczas sprzątania
- łatwość opróżniania pojemnika na kurz
- długa żywotność systemu

Masz więcej pytań?

Skontaktuj sie z nami:

PPHU Fastel Jacek Czarnecki
Na Wzgórzu 40A
85-327 Bydgoszcz
Tel: 509 285 175