Profesjonalne oświetlenie LED << Powrót

Obecnie, nawet w niedużych przedsiębiorstwach czy instytucjach, koszty energii elektrycznej stanowią poważną część miesięcznych wydatków. O ile w przypadku produkcji ciężko jest ograniczyć zużycie energii przez maszyny , o tyle w przypadku oświetlenia koszty można zredukować w łatwy sposób. Zastępując lampy typu świetlówka, lampa sodowa lub metalohalogen źródłami lub lampami LED można uzyskać oszczędności sięgające 70% kosztów zużycia energii elektrycznej. W przypadku nowej inwestycji koszt zakupu opraw LED zwraca się nawet po około 1 roku.

Przykładowo dla średniego przedsiębiorstwa (pracującego na 2 zmiany po 8 godz.) w którym zainstalowane jest 100 lamp metalohalogenkowych o mocy 400W każda, przy optymalizacji i modernizacji oświetlenia można uzyskać oszczędności około 65%. Przy założeniu kosztów energii na poziomie około 12 tyś zł miesięcznie możemy ograniczyć zużycie energii do około 4800 zł miesięcznie.

Zwrot kosztów przy powyższych założeniach nastąpi po około 2 latach co jest wartością bardzo niską ponieważ przez okres około 10 lat firma będzie w stanie zaoszczędzić około 715000 ( 715tyś) zł i to bez uwzględnienia kosztów poniesionych na naprawę istniejącego starego oświetlenia.

Takie oświetlenie eliminuje okresową wymianę przepalonych źródeł, a co za tym idzie ogranicza koszty poniesione na wymianę czy utylizację.

Równie ważną zaletą jest możliwość dowolnego sterowania takim oświetleniem, np. poprzez czujniki ruchu. Czas potrzebny na ostygnięcie starej lampy powodował konieczność jej świecenia przez cały czas bez możliwości wyłączenia na krótką chwilę. Nowoczesne oświetlenie LED nia ma tej wady i może być dowolnie włączana i wyłączana w każdej chwili.

Zapraszamy do kontaktu szkoły, uczelnie, instytucje, szpitale, hotele itd. Dodatkowe oszczędności można uzyskać łącząc wykorzystanie źródeł LED z czujnikami ruchu (obecności), które załączają światło tylko w chwili wykrycia ruchu. Czujniki obecności gwarantują działanie światła w pomieszczeniach, w których przebywają osoby nawet przy minimalnym wykonywaniu ruchów.

Masz więcej pytań?

Skontaktuj sie z nami:

PPHU Fastel Jacek Czarnecki
Na Wzgórzu 40A
85-327 Bydgoszcz
Tel: 509 285 175